Екскурсійні тури:

 

Мегаліти та дольмени Галичини

 

«Мегаліти та дольмени Галичини» Збараж – Решнівка :

 
Щоб замовити поїздку по даних місцях звертайтесь за телефоном:   

+38 (068) 646-999-5   
globus-hotel@mail.ru   
 

Збараж

 На околицях міста тривають археологічні розкопки; віднайдені мезолітична стоянка (8 тисяч років до нашої ери), поселення трипільської, черняхівської, Лука-Райковецької, давньоруської культур, могильник 8-9 ст.. Це спершу волинське, а тепер галицьке місто вперше згадується в літописах під 1211 роком, але задовго до цього місто на р. Гнізна було одним з найбільш укріплених удільних центрів Галицько-Волинського князівства.

Відомо, що в ХІІІ ст. місто належало польському королю Лешку Білому (до 1219 р.) Збараж належав до Галицько-Волинської держави, став її волосним центром (як Теребовля, Крем'янець, Шумськ).

 Більшості назва Збараж зараз асоціюється з “Вогнем і мечем” Генріка Сенкевича - та Єжи Гоффмана - адже саме тут відбувалися важливі події козацької визвольної війни середини XVII ст.: в 1649 р. війська Хмельницького осадили сильний польський гарнізон в Збаражі. На допомогу осадженим вийшла добірна армія, керована самим королем Яном ІІ Казимиром.

 

Решнівка

 До шанованих серед волинян відпустових місць південної Волині належить село Решнівка, названа в народі „малим Почаєвом». Розташоване село на південь від Крем’янця, а прославила його чудотворна ікона Божої Матері Решнівецької, яка й дотепер знаходиться в місцевому храмі Преображення Господнього. Село отримало свою назву, за переказами, від слова „решето», оскільки тут проживав майстер з виготовлення решет.

Але я дотримуюся думки, що в основу назви покладено слово „ряшно», бо саме під такою назвою воно вперше згадується у 1463 році. Через село протікає невеличка, але бурхлива річечка Самець, яка бере свій початок поруч нього і з трьох сторін обтікає гору, на якій височить храм Преображення Господнього, ніби створює святині природний захист. Зі східньої сторони гори виразно видно її кам’янисту структуру та вхід до печери-церкви, в якій відбувались в давнину Богослужіння, нині повністю занехаяну. В середині XV ст. село належало до князів Збаразьких, пізніше Вишневецьких, а в середині XVII ст. його власницею стала українська шляхтянка, вдова Марія Савич. Будівництво мурованого храму пов’язане з чудотворним образом Божої Матері „Всіх сумуючих радість» — однієї з копій ікони Іверської Богородиці.

 

 

 


Сауна
Сауна
Сауна «Глобус»- це саме те місце, де Ви зможете забути про примхи повсякденного життя, поринути у світ справжньої релаксації...
Ресторан
ресторан
Нове меню ресторану здивує Вас різноманітністю і величезним вибором, що дозволить будь-якому гурману побалувати себе вишуканим смаком тутешніх страв...
Номери
VIP-Люкс
Готельний комплекс «Глобус» гармонійно поєднує в собі комфорт та практичність...


Готель "Глобус" - це місце для людей, які понад усе цінують щиру атмосферу затишку Тернопільського краю. Це місце з привітним персоналом та якісними послугами європейського зразка.


Copyright © 2014 "Готельний комплекс ГЛОБУС" • м. Тернопіль, вул. Степана Будного, 18
моб.тел. +38 (068) 646-999-5, тел. +38 (0352) 55-00-40 • globus-hotel@mail.ru
Розробка сайтів