Збараж
Замок,
1626-31 рр.
У 1649р. під стінами Збаразького замку вирувало чи не найзапекліше збройне козацько-польське протистояння, мистецьке змальоване в історичному романі Г. Сенкевича «Вогнем і мечем» (і в однойменній кіно епопеї Є. Гоффмана).
Вишнівець
Палац
1720 р.
Церква Вознесіння Господнього, 1530 р.
Відоме тим, що тут у родовому князівському замку народився й змужнів Дмитро-Байда Вишневецький – славнозвісний засновник козацької січі на острові Мала Хортиця у 1556 р., згодом жорстоко закатований турецьким султаном на фортечних гаках Стамбула (у 1563 р.).
Кременець
Руїни замку
XIIст.
Одне з найнеприступніших міст Київської Русі, прославлене тим, що єдине з руських градів зуміло витримати запеклу облогу монголо-татрських полчищ хана Батия у 1240 р. Кременець «ховається» в природньому каньйоні річки Ікви, зусібіч його обступають Кременецькі гори: Замкова, Хрестова, Воловиця, Куличівка, Дівочі скелі, Черча.
Почаїв Почаївська Лавра
XVI–XVII ст.
Щедрим меценатом Почаївського монастиря став канівський староста, знаменитий авантюрсит Микола Потоцький, який фундував спорудження та оздоблення рококової церкви Успення Пресвятої Богородиці, організовував коронацію образу Почаївської Божої Матері й провів свої останні роки покутником в монастирі.
Онишківці
Джерело Святої Анни.
Купальня Святої Анни.
|