Image One Image Two Image Three Image Four Image Five

 

Тернопіль для туриста

 
Місто Тернопіль політико-адміністративний, економіко-діловий і культурний центр Тернопільської області. Одне з найбільших міст історичних земель Галичини і Поділля.
Четверте за величиною місто Західної України, розташоване на річці Серет. Місто знаходиться в центрі Західної України, тут перетинаються важливі автомобільні та залізничні шляхи . Відстань до Києва залізницею 486 км (через Вінницю).
Тернопіль - місто хоч і не дуже велике (218 тисяч чоловік), але красиве і затишне. Зайдемо в вуличне кафе і вип'ємо чудового розливного Микулинецького темного. Микулинці знаходяться в Тернопільській області, так що проблем з хорошим пивом тут немає :) Крім Микулинецького можна спробувати тернопільське пиво "Опiлля"..

Тернопіль Тернопіль

Справа в тому, що центр Тернополя дуже незвичайний і являє собою мальовниче озеро. Кажуть, що саме тут живе «дух міста», який є покровителем всіх закоханих - адже не дарма посеред озера виріс острів кохання . Є особливий ритуал - якщо закохана пара буде вдивлятися в дзеркальну гладь, то у відображенні вони можуть побачити своє майбутнє.

Тернопільське озеро .
По ньому, до речі, можна покататися на кораблі.  Озеро було створене майже в той час, що і саме місто. 15 березня 1548 Ян Тарновський, засновник Тернополя і власник Тернопільського замку, отримав привілей на будівництво греблі та створення ставу. Водоймище було побудоване в заплаві річки Серет як ланка в оборонних укріпленнях проти нападів турків і татар. У п'ятдесятих роках XX століття відбувається масштабна відбудова Тернополя. Тернопільський став міста стали відновлювати в 1956 році, коли було прийнято рішення про підпорядкування всіх водних ресурсів місцевій влади. Тоді збудували нову дамбу, а рівень води став вищим, ніж був раніше. Нове водосховище зайняло значно більшу площу - понад 300 гектарів , і назвали його Комсомольським озером.
Тернопіль Тернопіль

Далі просто гуляємо містом. Тернопіль одне з найкрасивіших міст України. Доглянутий, чистий, зелений. Влітку потопає в квітах, прекрасне озеро. У квітковому оформленні йому немає рівних в Україні. Але найголовніше, що в цьому місті я як ніде відчуваю себе УКРАЇНЦЕМ. Кругом українська мова та добрі люди, справжні патріоти УКРАЇНИ. Європейське місто, ось такою і повинна бути вся УКРАЇНА!

Тернопіль Тернопіль

Існують різні версії походження назви міста. Згідно з першою, місцевість, де було засновано місто, називалася Терен поле. Ця назва походить від польського слова taru «тер(е)н». В українській транскрипції з'являється варіант Теренополя - «Тернове поле», з якого і виводять сучасну назву міста. Тернополем місцевість називали за те, що вона тривалий час була заросла терном .
Існує інше тлумачення, за яким назву міста виводять від прізвища магнатів Тарнавських і грецького скороченого закінчення - поль від поліс «місто». До 1944 року місто називалося Тарнопіль. Правдоподібно виглядає версія , що назва міста походить від прізвища власника - засновника Яна Амора Тарновського.
Тернопіль Тернопіль

Міський парк Тернополя:
 Старий парк має площу 5,4 га. Він був закладений в 1860 році за сприяння тодішнього бургомістра В. Мандля. Наприкінці XIX в. його називали "Новим Городом". Тут росли в діжках тропічні рослини: банани, агави, пальми, кіпаріси, які на зиму переміщали в оранжерею.

Тернопіль Тернопіль Тернопіль Тернопіль

Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Тараса Шевченка заснований 8 грудня 1930 на базі 2-го пересувного робітничо-селянського театру ім. В. Еллана-Блакитного
Тернопіль Тернопіль

Місто Тернопіль підкорить Ваше серце пахощами п'янких ароматом квітів, які ростуть на клумбах, в просторих парках і на картинах місцевих художників. Ви не зможете не перейнятися духом романтизму, випромінюваного різноманітними ліричними скульптурами і вплетеними в спинки лавок серцями.

Тернопіль Тернопіль Тернопіль Тернопіль
 
Пройшовшись по алейках в цьому місті, починаєш відчувати внутрішній спокій.

Тернопіль Тернопіль 
Тернопіль запрошує Вас прогулятися по вузьких романтичних вуличках, послухати легенди старовинних замків, відвідати стародавні храми.
 Тернопіль

Одна з багатьох пам'яток - Церква Різдва Христового, це дивний красивий храм, один з кращих зразків подільської архітектурної школи 17-го століття.
Тернопіль Тернопіль

Церква споруджена в 1602-1608 рр.. майстром на ім'я Леонтій біля східних міських воріт. Набула сучасного вигляду внаслідок подальших перебудов та реставрації в 1937 р. Зараз належить до автокефальної православної церкви. Головна святиня - ікона Тернопільської Божої Матері.
 
Тернопіль Тернопіль

Перший храм значно відрізнявся від тієї споруди  яка дійшла до наших днів. Побудована на початку 17-го століття церква складалася з квадратного в плані притвору, квадратного в плані нефа і трьох конх-апсид ( напівциліндричних частин споруди  перекритих напівкуполами ).

Тернопіль Тернопіль

Можна припустити, що територію навколо церкви оточували кам'яні стіни, які могли виконувати і оборонні функції . Таким чином, храм і прилегла до нього територія могли виконувати функції невеликої цитаделі, у разі прориву ворогом основного оборонного периметра міста.
Тернопіль спочатку будувався як укріплений пункт, який повинен був захищати навколишні землі від частих набігів татар. Ситуація з набігами кочівників ускладнювалася тим фактом, що місто було засноване в безпосередній близькості від сумно відомого Чорного шляху, який активно використовувався татарами в ході рейдів на польські володіння. Татари і їх союзники турки неодноразово нападали на місто, руйнували його споруди, супроводжуючи погроми грабежами. Можна припустити, що в ході цих набігів Церква Різдва Христового неодноразово руйнувалася і знову відбудовувалася.
Церква дійшла до наших днів із значними перебудовами, але при цьому зберегла більшу частину своїх архаїчних рис. Вцілілий храм вважається одним з кращих творінь подільської архітектурної школи 17 століття.
 
Воздвиженська церква, 1570р.:

Тернопіль Тернопіль
Хоча перша письмова згадка про церкву відноситься до кінця 16 століття, народні перекази відносять будівництво храму ще до староруського періоду, до періоду князювання Данила Галицького (1201, по ін. даними 1204 - 1264 ) .
Легенда свідчить, що Церква над ставом, зводилася в кінці 16 століття на фундаменті набагато більш давнього храму.
Втім, поки ця версія залишається в статусі легенди. Цікавою особливістю церкви є її напівкругла апсида, побудована в традиціях давньоруського зодчества. Так само варто відзначити, що за легендою і сам Тернопіль був заснований на місці давньоруського укріплення, проте археологічних підтверджень існування на території Тернополя розвиненого давньоруського городища поки не знайдено.

Місто Тернопіль завжди радо зустрічає гостей, а наш готель в Тернополі надасть Вам якісні послуги та умови для відпочинку.

 

 


Сауна
Сауна
Сауна «Глобус»- це саме те місце, де Ви зможете забути про примхи повсякденного життя, поринути у світ справжньої релаксації...
Ресторан
ресторан
Нове меню ресторану здивує Вас різноманітністю і величезним вибором, що дозволить будь-якому гурману побалувати себе вишуканим смаком тутешніх страв...
Номери
VIP-Люкс
Готельний комплекс «Глобус» гармонійно поєднує в собі комфорт та практичність...


Готель "Глобус" - це місце для людей, які понад усе цінують щиру атмосферу затишку Тернопільського краю. Це місце з привітним персоналом та якісними послугами європейського зразка.


Copyright © 2014 "Готельний комплекс ГЛОБУС" • м. Тернопіль, вул. Степана Будного, 18
моб.тел. +38 (068) 646-999-5, тел. +38 (0352) 55-00-40 • globushoteltr@gmail.com
Розробка сайтів
Відпочинок в Карпатах